| T33m0 a întrebat:

Salut, astazi cand am venit de la scoala si am aprins calculatorul, am observat ca monitorul si-a schimbat culoarea ( adica este mai inchis la culoare si imi arata culoarea galbena ) totul merge bine doar ca acum parca este o folie galbena pe monitor ( modelul este "hanns-g " iar el nu a suferit nici o lovitura, nu stiu ce are ). Cateodata isi schimba culoarea p.s Nu cred ca am ales bine categoria

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Adică nu mai merge componenta „albastru". Ori e cablul parțial desfăcut (slăbit), ori are un fir întrerupt, ori chiar monitorul e stricat.

| octav005 a răspuns:

Poate este si din placa video de la pc. incearca si cu cea onboard