| Cosmin_Andrei_G_1993 a întrebat:

Am o problema cu monitorul. calculatorul porneste normal si monitorul ramane inchis ( mentionez ca ledul de la monitor este aprins ), am incercat cu alt monitor si nu merge. Monitorul a mers si nu am avut probleme cu el, intr-o dimineata nu s-a mai aprins...care poate fi cauza?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai video onboard si ti-ai resetat biosul.
Daca intr-adevar ai video integrat inceaca sa conectezi monitorul la mufele placii de baza CRT, DVI, HDMI

| Cosmin_Andrei_G_1993 explică (pentru anonim_4396):

Am scris gresit intrebare de mai sus, am incercat cu alt monitor si merge perfect, nici cea mai mica problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin_Andrei_G_1993):

Daca iti functioneaza cu un alt monitor, atunci nu ramane decat optiunea service.
As putea sa incep sa-ti scriu aici despre CFL-uri, inverrtoare, liniile ce alimenteaza unele componente, dar ar fi inutil.Bafta!