| Gameru a întrebat:

Salut.Auziti mai:Vreau sa imi iau placa video.Componentele mele sunt:
4 gb rami ddr2
Intel pentium dual core e2160 1.8 ghz(2cpus)
Sursa am de 450W
Si vreau sa imi iau o placa video http://www.pcgarage.ro/......-128-bit-1 Dar nu stiu mai ce sursa cere pe emagi si alte siteuri zice ca 300W si pe pc garage zice unu ca 400 Ce sa mai cred.Imi iau un special pentru jocuri:Fifa 2014, Battlefield 3(macar pe low sau medium sa joc.Intrebarea mea este ce sursa cere?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da, cu condiția ca placa de baza să aibă slot PCI e x16.Sursa de alimetare s-ar putea să fie insuficientă
Plăcile video astea de gamming îs fomiste la putere, deci îți recomand o sursă de alimentare de 500-550W.Succes

| Expressions a răspuns:

Daca ai 450W e perfect! E foarte bine sa ai sursa mai mare decat cere placa (tie nu o sa iti consume cei 450 total, si iti consuma doar cat e nevoie). Prin urmare poti sa o cumperi linistit, merge foarte bine cu sursa ta.

| Gameru explică (pentru DeyCj):

Am slol PCI e x16.Si imi va merge fifa 14?

| Gameru explică (pentru Expressions):

Ok,Dar ce zici o sa imi mearga jocuri gen fifa 2014 battlefield 3 cu componentele de mai sus+placa video care am metionat-o?

| Expressions a răspuns:

Da, o sa iti mearga, dar nu o sa ai performante foarte mari...

| Gameru explică (pentru Expressions):

Macar low cu 30 fps