| AkaM4A1 a întrebat:

Aveam un hard disk de 80gb, si incepuse sa nu mai mearga, adica se bloca cateodata si se auzea un sunet si apoi se restarta PC-ul. Am luat unul de 160gb, insa cand am facut windows-ul si am ales sa se faca pe C, sau pe D, imi spunea ca este o problema si va esua curand. Merge sa fac windows ul. L-am facut iar acum cand pornesc PC-ul, arata componentele si jos scrie :Hard disk status BAD"
Calculatorul merege, dar cateodata imi apare o eroare pe ecran "Hard disk problem". Iar cand intru in D sau C, cateodata, se blocheaza pur si simplu. Am un PC mai vechi, si nu cred ca merita sa-i iau un hard de 1TB sau 500, n-am nevoie, poate pot rezolva problema la asta.
Dau funda, mersi!

1 răspuns:
| iwefgOficiall a răspuns:

Ori cablurile de la hard sunt duse ori este de la placa de baza.
Ori ai vreun virus.