| gmxromania78 a întrebat:

am un hard-disk de 160GB si cand am reinstalat windows-ul nu am mai avut decat 30GB si doar Local Disk : C, eu aveam si Local Disk: D, dar nu mai este, am mai reinstalat din nou Windows-ul dar tot atat arata! Care este problema, este de la placa de baza?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Se vede că ai mes pe pricipul ciobanului cibernetic(așa îi numes eu pe cei ce dau numa next, next, finsh și nu se uită ce fac).
Implicit Windows nu crează partiții, doar una singură unde e instalat sistemul de operare și restul rămâne gol.
Dacă vrei 2 partiții folosește managerul de partiționare din care vei crea partții.
Mai este un remediu, dar precis habar nu ai să îl folosești, și anume Gparted.Succes

| gmxromania78 explică (pentru DeyCj):

Mersi oricum, problema era din BIOS, am rezolvat, am scos bateria apoi am pus-o la loc si am reinstalat Windows apoi mi-a aratat toti GB!

| ionutbossx a răspuns:

Ce fel de windows ai daca ai 7 trebuie sa dai sa-ti faci setarile siti faci tot ce vrei cate portiuni ai eu am pus pe 3