| SkenWell a întrebat:

Aveti idee unde pot sa găsesc ochelari 3D rosu albastru?

2 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Nu se mai gasesc de aia de cand hau. Au evoluat si acum sunt ochelari 3D care arata cat mai apropiat de o pereche de ochelari normali. Daca ai nevoie du te la cinema si vezi ca e 3 lei perechea si nu i arunca. Daca vrei sa faci scheme la un tv 3D nu o sa mearga cu niciun ochelar. Iti trebuie ochelarii de la modelul respectiv de tv

Bula
| Bula a răspuns:

Ochelarii 3D sunt de fapt rosu-verde (nu albastru).
Poti cere de la caseriile cinematografelor unde s-au rulat mai recent filme 3D, saule poti confectiona si singur cu "lentile" din celofan colorat si "rama" de hartie.