| Marvin_Vlad_1999 a întrebat:

Salut, calculatorul meu a inceput sa aiba o problema dupa ce am reinstalat windows-ul.
Folosesc windows 10 pro 64 bit si mereu cand dau restart sau shut down, monitorul se inchide dar calculatorul ramane pornit si trebuie sa il inchid manual (de la buton), are cineva o solutie?
Funda.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Se poate da o solutie doar daca-l vede cineva. Poate fi de la racire si trebuie schimbata pasta termoconductoare. Poate fi o defectiune a Windowsului si trebuie facuta alta unitate cu sistem de boot-are, etc.

| Algo098 a răspuns:

Poate fi o problema cu driverele pe care windows-ul le instaleaza automat. Se pot incerca setari de genul "Power & Sleep", "Power options". Se pot incerca setari in bios.