| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Cand cineva iti blocheaza accesul pe contul lui la skype, persoana blocata poate vedea lucrul asta?
Ce inseamna cand unui amic din lista de skype ii apare la status "acest utilizator nu ti-a pus la dispozitie detaliile lui/ei personale"?
Cum imi pot da seama daca cineva m-a adaugat sau nu in lista sa de skype?
Va rog ajutati-ma cu raspunsuri.
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ciambela a răspuns:

1. Persoana blocată nu poate vedea acest lucru, decât doar poți să-ți dai seama, că persoana care te blochează, nu mai apare online la tine în listă.
2. Aici intră mai multe, dacă poate vedea poza ta, sau alte date de ale tale, trebuie să mergi la setări și să le alegi pe cele ce îți convin ție.
3. Foarte simplu, când ambele persoane sânt online. Succes!

17 răspunsuri:
| PangeeaRogvaiv explică (pentru ciambela):

Pai mie poza respectivei persoane in lista de prieteni nu-mi apare. Eu i-am trimis o cerere de adaugare pe skype, iar pana nu de mult imi aparea doar id-ul in dreptul persoanei respective.Acum imi apare numele intreg si locatia unde se afla. Problema este ca nu-mi apare poza si cum spuneam la status imi apare scris ca acest utilizator nu ti-a pus la dispozitie detaliile lui/ei personale". Asta inseamna ca mi-a dat accept, adica sunt in lista lui de prieteni? nu inteleg de ce mi-a blocat accesul informatiilor ca doar ne stim de ani de zile, ne cunoastem.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru ciambela):

Si inca ceva, pana acum nu am vazut persoana respectiva online pe skype.

| Hieer a răspuns:

Persoana blocata nu poate vedea asta.Doar daca vezi ca nu mai este ON pe skype.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Hieer):

Pai treaba este ca de cand o am in lista nu a aparut niciodata ON pe skype. Imi apare numele intreg in dreptul ei si locatia unde se afla, respectiv Roma (Italia), altceva nimic mai mult.De aia nu-mi dau seama daca totusi m-a adaugat sau nu in lista?

| Hieer a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Cred ca o ai de mult in lista... daca nu ai vazut-o niciodata inseamna ca ti-a dat ignore. Sau poate nu intra( dar cred ca nu e asta).

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Hieer):

Stiam ca ignore pe skype inseamna cand cineva iti blocheaza accesul la id-ul lui, nu mai poti suna acea persoana, nu-i mai poti trimite mesaje etc.Culmea este ca eu ii pot trimite mesaje. pot suna, dar nu o vad online, nu-i vad poza, desi stiu ce poza are la skype. Si inca ceva ce inseamna semnul intrebarii in dreptul unui id de skype? Persoanei asteia ii apare semnul intrebarii.

| Hieer a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Pai da tu poti sa ii dai mesaje.dar ea nu le vede. Cu semnul intrebarii..scuze da nu stiulaughing Nu am skype ci mess...presupun ca ea nu a dat inca add cred ca asta inseamna.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Hieer):

Ma mir ca anul trecut el mi-a cerut id-ul de skype, chiar in ajunul craciunului, cand mi-a zis ca nu mai are id de mess si utilizeaza skype, i-am zis ca folosesc si skype si mi-a zis sa-i dau id-ul. S-a scrantit baiatul acum la batranete, la 27 de ani!

| Hieer a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Chiar nu stiu...Imi pare rau...Dar nu poti sa mai dai de el..adica la telefon

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Hieer):

Vorbim pe facebook, am fost colegi de scoala, dar ultima data am fost putin cam rea in sensul ca i-am pus niste intrebari mai personale( l-am intrebat de servici, de salariu si daca are prietena ca asta ma cam rodea oarecum), de skype nu i-am zis, daca il mai intreb si de asta cred ca ma sterge de tot din facebook.

| Hieer a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

laughing oufff ouff ce curioasa m-ai esti u

| PrincessSophie a răspuns:

Inseamna ca te-a sters din lista happy

| PangeeaRogvaiv explică (pentru PrincessSophie):

Nu stiu daca m-a sters din lista.Problema este ca acum ii pot vedea poza la cont si il pot suna, dar nu-l vad online, probabil ca nu intra mereu pe skype (are smartphone si poate intra mai rar de pe telefon, mai des acceseaza contul de facebook, asta se intampla zilnic).

| PrincessSophie a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Poate e si o eroare de la skype. Aceeasi chestie am patit-o si eu, cu semnul intrebarii la poza si cu detaliile, si era pentru ca m-a sters din lista, dupa ce m-a adaugat inapoi in lista, imi aparea poza si detaliile.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru PrincessSophie):

Nu stiu ce sa zic sau ce sa cred in final ca sunt in ceata rau de tot? Imi apare poza, imi apare locatia (orasul in care se afla si tara unde locuieste), cele soua obtiuni (suna cu video si suna telefon sunt marcate cu verde ambele0, pot trimite mesaje, dar in dreptul pozei lui imi apare acel semn de intrebare si mesajul "acest utilizator nu ti-a pus la dispozitie detaliile lui personale". Stiu ca foloseste internetul de pe smartphone, mai rar intra pe calculator. Poate fi o eroare din cauza smarphonului? nu stiu, ma gandesc doar. Daca ma stergea din lista mie ce-mi aparea sau daca imi datea ignore?

| targaryen a răspuns:

Ce inseamna cand unui amic din lista de skype ii apare la status acest utilizator nu ti-a pus la dispozitie detaliile lui/ei personale?

| Mircea_Savu_1953 a răspuns:

,,nu ii sters de pe lista dar trebuie sa ii dau acceptul