| Junseng a întrebat:

Cand imi dau localizare la IP imi da rezultatul in Bucuresti,alt site imi da Prahova,am mai avut si din Iasi, iar pe Facebook cand dau sa vad pe ce dispozitive sunt conectat imi zice ca PC-ul meu are IP de Jilava.Mentionez ca am umblat putin la configuratiile IP,dar nu stoiu sigur daca am IP dinamic, in setari am activate "Obtain am IP adress automatically" si DNS-ul tot automat.Intrebarea mea este daca serviciul de adresare IP din Romania nu este precis sau am facut eu ceva IP-ului? Siteurile pe care l-am folosit pentru lucalizarea IP-ului meu au functionat bine in cazul altor persoane.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil ai ip dinamic, cam toata lumea are. La o conectare poate fi din Bucuresti maine din Ploiesti.

Tu nu ai cum sa modifici locatia IP ului

Bula
| Bula a răspuns:

Asa se intampla cand ai internet mobil.