| AtomReed a întrebat:

Netbook-ul meu trimite, dar nu primeste pachete?
e un Asus eee pc si am pus router-ul de la pc-ul meu la el.am bifat automatically obtain IP adress and dns dar nu imi intra internetul.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa ai conexiune wireless pe netbook, nu spui ce conexiune ai pe pc.
Daca pe pc ai conexiune prin fir (LAN Connection) atunci va trebui sa faci configurarea router-ului pentru conexiunea wireless si abia apoi poti avea conexiune wireless pe netbook. Configurarea o faci urmand pasii din brosura/CD pe care ai primit-o/primit la cumpararea router-ului. Numai bine!

| AtomReed explică (pentru Ioandelasal):

Si totusi, e obligatoriu sa fac conexiunea wireless? e routerul de la abonamentul meu de internet, deci are fir si merge bagat la la orice

| Ioandelasal a răspuns (pentru AtomReed):

Nu este obligatoriu, poti conecta si netbook-ul printr-un cablu de retea, dar atunci va trebui sa stai si cu acesta langa router.