| vladut9312 a întrebat:

Salut, cand incerc sa scriu un cd cu mp3 pe el, nu track, si setez viteza la 8x imi incepe tot cu x48, stiti vreun program doar cu 8x sau vreo setare la nero?

6 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Incearca cu PowerISO

| vladut9312 explică (pentru Adrian5575):

Pai cu poweriso pot scrie doar bootabil sau audio, cu trackuri gen, pe mine ma intereseaza sa le scriu ca fisiere normale

| Adrian5575 a răspuns (pentru vladut9312):

Merge. Intra in PowerISO, in coltul din dreapta jos selectezi tipul cd-ului, apoi faci drag&drop cu ce fisiere vrei.

| NLS a răspuns:

Eu scriu cu CDBurnerXP
si cu AnyBurn

Ambele merg perfect si sunt gratuite.

Bula
| Bula a răspuns:

Setarea vitezei de scriere se face in penultimul pas, chiar inainte sa dai click pe butonul "Scrie".

| Zuzu1991 a răspuns:

TREBUIE ca SI unitatea SI cd-ul sa stie de 8x
altfel v-a scrie la viteza maxima, pentru ca, cu multa, MULTA nesimtire, daca nu poate face, ce ai setat tu se numeste ca poate sa faca ce are chef angry

iar "politica" generala e sa iti arate ce RAHAT IMBECIL SI IMPUTIT de viteza pot ei sa scrie, nu conteaza ca e o regula ABSOLUTA ca, CD-urile sa NU FIE SCRISE *****NICIODATA***** cu o viteza mai mare de 16x si dvd-urile 4x altfel apar erori in marea majoritate ZDROBITOARE a cazurilor

da, am scris cu o tona de caps, dar chestia asta ma calca pe nervi serios RAU angry in general urasc, cand cineva stie mai bine decat mine ce vreau EU sa fac asa ca mi-o baga pe gat angryangryangryangryangry