| Fantal a întrebat:

Salut, când vreau sa îmi aprind PCul devine ecranul negru cu o linie alba sus în stânga. Primul are funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Incearca cu un disc cu Windows bootabil. Vezi daca initiaza instalarea de pe el.
Apasa repetat Delete imediat dupa ce pornesti sistemul si vezi daca iti intra in Bios.
Daca nu ai cunostinte IT ca sa aplici metode in incercarea de a rezolva problema, e recomandat sa apelezi la un service sau la o persoana care stie ce are de facut.

Banuiesc ca ai Windows10.
Am gasit un clip cu aceeasi problema. Poate te ajuta.
https://www.youtube.com/watch?v=hFMzgTJhJGc

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si? Atat?

| dannyel86 a răspuns:

Linia aia alba clipeste?
Mai apare vreun mesaj pe monitor inainte de acea pagina cu linie?

| Fantal explică (pentru dannyel86):

Nu doar clipește linia aia Alba

| Fantal explică (pentru darrio2007):

Da atat

| Fantal explică:

Da clipește si Da doar atat

| darrio2007 a răspuns (pentru Fantal):

Curios!

| Fantal explică (pentru darrio2007):

Deci când îl aprind aparelunia aia Alba si daca vreau sa scriu nu mă lăsa si face un zgomot car si cum au scrie. Te rog ajuta.ma si daca i-aș băga windows ul ar merge? Te rog răspunde.

| Fantal explică (pentru dannyel86):

Mulțumesc m.a ajutat

| dannyel86 a răspuns (pentru Fantal):

Ma bucur ca s-a rezolvat! happy