| RandomStudent a întrebat:

Care e diferenta dintre un cablu hdmi pentru ps3/4 si unul de plasma(spune in slecificatii ca e de ps3/4 iar la celelalte nu spun nimic, doar ca e cablu hdmi)?
Exemplu: goo.gl/T5CW3r si goo.gl/pi4sTV

2 răspunsuri:
| Robert2580 a răspuns:

Rata de transfer pentru cel de ps3/4 e mult mai mare decat cea pentru un cablu hdmi pentru tv, deci calitatea e mult mai buna.

Bula
| Bula a răspuns:

Cablurile sunt (ca si alte componente) de diferite calitati.
Calitatea cablurilor video conteaza mai ales daca sunt mai lungi de 1, 5m, unde trebuie sa fie montate compensatoare perntru ca detaliile fine si contururile sa nu fie sterse.
Insa, mai ales daca te uiti de la distanta, in majoritatea cazurilor nu vei observa mare diferenta.