| AleexutzuTBR a întrebat:

Am o problema legata de desktop. La mine calculatorul e conectat la plasma cu un cablu hdmi si din monitor in calculator si aveam desktop dublu, cel principal fiind pe monitor. Recent am scos cablurile si cand am redeschis calculatorul, desktopul s-a mutat pe plasma iar la monitor imi spune ca nu este cablu conectat. Daca nu ar fi cablu conectat nu s-ar vedea nici la plasma, ptc atunci cand scot cablul hdmi se pierde semnalul de la plasma, ce as putea sa fac sa mut desktopul inapoi pe monitor? dau funda!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai o problema de logica: daca ai scos cablul cum sa se vada?
Desfaci cablul de la Tv si ramai cu monitorul. Restartezi sistemul si o va lua singur.