| GeorgeGabriel a întrebat:

Care sunt cerintele de instalare a windows-ului vista?

Răspuns Câştigător
| SkyZ0 a răspuns:

Draga George Cerinţe minime de hardware recomandate pentru Windows Vista
Următoarea listă descrie cerinţele minime de hardware recomandate pentru funcţionalitatea de bază a diferitelor ediţii de Windows Vista. Cerinţele efective de hardware pot varia, în funcţie de configuraţia sistemului şi de programele şi caracteristicile instalate. Dacă instalaţi Windows Vista printr-o reţea, poate fi necesar spaţiu suplimentar de hard disk.
Windows Vista Home Basic
◦procesor pe 32 de biţi de 800 (x86) megahertzi (MHz) sau procesor pe 64 de biţi (x64) de 800 MHz
◦512 megaocteţi (MO) de memorie de sistem
Notă Pe configuraţiile de sistem care utilizează memorie de sistem ca memorie grafică, trebuie să fie disponibili cel puţin 448 MO de memorie sistem pentru sistemul de operare după ce o parte din memorie a fost alocată proceselor grafice.
◦Placă grafică clasa DirectX 9
◦32 MO de memorie grafică
◦hard disk de 20 de gigaocteţi (GO) care are 15 GO de spaţiu disponibil pe hard disk
◦Unitate DVD internă sau externă
◦Capacitate de acces la Internet
◦Capacitate de ieşire audio

1 răspuns:
| nelyjoly a răspuns:

Instaleaza programul si vezi daca e compatibil pe unitatea pe care o ai. BAFTA http://windows-vista-upgrade-advisor.ro.malavida.com/mvdwn/2874-windows