| octav005 a întrebat:

ce cooler cu racire buna pentru un procesor i5 2500 socket 1155 imi recomandati pana in 100 roni?
m.ar ajuta si un link.,

11 răspunsuri:
| Panzer1945 a răspuns:

Procesor I5 si vrei cooler de maxim 100 ron? laughing))))))

| octav005 explică (pentru Panzer1945):

Da, nu exista la 100roni?

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Cel cu care vine!

| octav005 explică (pentru Panzer1945):

Crezi ca daca cumpar o unitate din magazin cu i5 o sa imi vina inclus cu un cooler de 500 roni?

| Panzer1945 a răspuns:

Exista si cu 30 de lei. Ma rog, daca vrei unul bun, mai strange macar 100 de ron.

| Panzer1945 a răspuns:

Http://m.emag.ro/coolere_procesor/c arunca un ochi acolo su alege.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unul ieftin si bun: http://www.mediadot.ro/......OCM2Mjc-l/

| octav005 explică (pentru Salontanul):

Ok mersi

| DeyCj a răspuns:

Personal recomand coolerul din fabrică.
Degeaba arunci bani pe tot felul de prostii comerciale cum e cel recomandat de Salontanul că tot la fel de bine va răci ca și cel din fabrică, ce e dimensionat strict pentru un astfel de procesor.
Secretul răcirii procesorului stă în transferul termic între radiator și procesor, adică pasta termoconductoare.
Poți pune cel mai scump cooler din lume că dacă folosești o pastă termoconductoare „made on vapor" nu faci nimic, asta desigur, daca ai și o carcasă ce asigură un flux de aer cum trebuie+ poziționarea corectă a acesteia(nu direct pe jos de exemplu sau direct în lăcașul din birou, ci distanțată cam la vreo 3-4 cm(picioarele carcasei).
Succes

| octav005 explică (pentru DeyCj):

Da dar eu am cumpărat placa de baza separat ' procesorul separat. Și acum trebuie sa cumpăr un cooler compatibil cu procesorul i5 sa raceasca

| DeyCj a răspuns (pentru octav005):

Https://www.vexio.ro/......-2500-rpm/
și desigur o pastă termoconductoare:
https://www.vexio.ro/......5-ag-3-5g/
E scumpicică, e drept, dar face treabă. Succes