| andreisergiu123456789 a întrebat:

ce materii se dau la admitere politehnica timosoara la facultatea de electrotehnica si electroenergetica?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Mate, fizica, iar restul materiilor sunt derivate din mate și fizica laughing
Nu glumesc, posibil sa mai ai și câte un curs de engleza, chimie, sport, calculatoare, dar astea o sa dureze maxim un semestru.
Am avut și eu un curs de electrotehnica (la alta facultate, un semestru) și cât m-am chinuit sa înțeleg cum se fac problemele alea cu circuite laughing