| Roberrt21 a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre acest laptop? https://m.emag.ro/......D0T40QBBM/
Vreau sa il folosesc mai mult pentru facultate si poate un cs sau un alt joc nu stiu

9 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Mortaciune.

| sierra1 a răspuns:

Mai pune un ban și iei i3

https://www.emag.ro/......-si-1671/c

| PainTech a răspuns:

Salut!
Daca prin CS te referi la CSGO si nu la 1.6, iti urez mult noroc. E posibil ca performanta sa fie suportabila pentru persoanele mai putin pretentioase dar in niciun caz cea mai buna experienta. Laptopul e facut pentru persoanele care au nevoie de un laptop pe care sa stea pe Facebook sau sa caute chestii pe net, eventual un document in word, in niciun caz pentru jocuri. Daca ai putea suplimenta putin bugetul ar fi excelent.

Dual core si 4 GB de RAM in 2019? Pass.

| Frank51 a răspuns:

Daca vrei sa joci CS ai nevoie macar de un i5 8gb ram si un video dedicat de 2gb. Orienteaza-te pe ceva versiuni mai vechiute dar performante, spre exemplu generatia 4-5 de la Intel(care are la bord gtx 950/960m), care are cel mai bun raport pret/performanta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Facultate da, jocuri ba.

| Ineys a răspuns:

Care e bugetul maxim pe care esti dispus sa-l cheltuiesti pentru un laptop?

| Bizon95 a răspuns:

Nu merge nici un joc pe ala
doar joculete de gen tetris
pentru csgo and SHlT, iti trebuie placa grafica cat de cat

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bizon95):

Hai sa nu exageram, sintem in 2019! Chiar si integratele alea foarte slabe pot sa ruleze jocuri care in urma cu 10-15 ani erau miez, gen Far Cry (primul, ala din 2004). Buba e ca la el si procesorul e pulbere daca discutam de performanta.

| Roberrt21 explică (pentru Ineys):

2000 lei