| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce placa audio pentru ascultat muzica imi recomandati?

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Pe actuala placa audio nu se aude muzica sau nu-nteleg care e probelma?
In alta oridne de idei ia ceva compatibil cu ce iti trebuie, pe toate se aude muzica happy
Bafta
Nu schimba componentele decat cand cedeaza, n-are rost sa cheltui banii aiurea.

| CapitanuSemafor a răspuns:

In primul rand, placile video sunt facute pentru sunet, nu sunt speciale pentru muzica.
Cea mai ieftina placa audio este cea de la Genius, la 80 lei, slaba si nu stiu cat tine in timp. Apoi sunt cele de la Creative, ele sunt mai bune la vreo 100-160 lei fata de Genius, dar sunt un model vechi.
Eu am luat un ASUS Xonar DS 7. 1 cu 200 lei. Este o placa de calitate, moderna care va tine in timp. Ce mi-a facut la calculator, fata de placa audio integrata, mi-a upgradat sunetul la calitate Home Cinema, la muzica, jocuri etc. (eu folosesc Logitech X-540 5. 1 Surround, daca conteaza acum si boxele...)

Eu iti recomand placa mea ASUS, este foarte buna, isi merita banii. Fata de Creative care e mai ieftina, dar cum am mai spus, este mai veche ca tehnologie si este si mai slaba ca puterewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am placa audio genius 5. 1 sound maker value si sistem audio genius 5. 1 5050.am vazut diferenta de volum pentru ca am bagat sistemul la tv si la pc si logic, la pc se aude mai tare, de asta m-am convins ca tine de iesirea audio si din cauza asta vreau sa imi iau o placa mai buna, dar acum imi e frica sa nu se arda boxele laughing, in final ce placa imi recomandati, tot genius?

| Claudiu13 a răspuns:

Placile audio performante st ft scumpe ( peste 700 lei ), eu iti recomand sa ramai cu placa on-board fiindca e ft buna.