| Abdul008xy a întrebat:

Ce Windows imi recomandați pentru jocuri? In special : GTA 5, Fifa 16, Spin Tires.
Multumesc!

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

XP-ul si Vista sunt prea vechi, 8 nu este prea apreciat... Ramai cu
Windows 7 sau 10. Daca ai un PC ceva mai slabut, as recomanda sa instalezi Windows 7 ( ultimul SP ). Windows 10 consuma cam multe resurse pe chestii inutile.

| Gabriel_Ianis_2000 a răspuns:

Windows 7 deoarece este mult mai bun si aduce la jocuri un framerate cu 5 fps uri decat la windows 10

| Alexuţ02 a răspuns:

Recomand Windows 7, e Windows-ul ce consumă cele mai puţine resurse, chiar şi pe un PC "bombă" tot ăsta ţi-l recomand, se simte, chiar dacă se simte cu 5 FPS în + faţă de Windows 10 pe un pc bun.

| TrustMeIKnow a răspuns:

Windows 10, toate jocurile care apar acum si toate update-urile sunt in principal pentru windows 10, gandeste-te ca windows 7 nu o sa mai primeasca update-uri multa vreme + ca daca primeste vreun update primeste doar pentru securitate.
Windows 10, nu am avut probleme niciodata cu el (decat atunci cand a aparut adica 2015.).