| alexandrunaj a întrebat:

Cineva imi poate afla adresa de pe Facebook daca eu nu o dau? Am auzit ca da daca persoana are cunostinte in IT, poate sa iti afla IP-ul si apoi adresa.Am inteles ca si politia se foloseste de astfel de proceduri pentru cazuri.Este adevarat acest lucru sau este nevoie de accesarea altor site-uri in afara de Facebook pentru o asa operatiune. Va rog fara raspunsuri la misto sau din partea necunoscatorilor. Multumesc.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

IP-ul ti-l stie si TPU si ti-l stiu si eu daca intri la mine pe site, asa ca IP-ul e frectie!
Si nu stiu numai IP-ul, stiu si orasul, si ce provider ai, si ce sistem de operare folosesti, si ce browser, si de pe ce dispozitiv, multe! Caile sunt altele!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da... cei de la facebook pot sa iti afle adresa prin IP. Dar daca te intrebi daca o persoana care lucreaza la fb o sa afle unde stai tu, nu e asa. Sunt reguli.