| anonim_4396 a întrebat:

F. A. Q
Ce este TPU?
Toti Pentru Unu este locul unde oferi ajutor semenilor tai raspunzand la intrebarile acestora. Pe TPU impartasesti celorlalti cunostintele si experienta ta, ajutandu-i pe cei care au nevoie de raspunsuri la intrebari diverse. La randul tau, cand ai nevoie de un raspuns la o anumita intrebare importanta pentru tine, pe TPU vei primi ajutor prin raspunsurile celorlalti.
Suntem pe TPU pentru a da si a primi sfaturi bune, pentru a fi toti pentru unu si unu pentru toti.
Cum devin membru TPU?
E simplu! Trebuie doar sa iti faci un cont de utilizator. Pentru a crea un nou cont de utilizator, dai click pe
"Nu am cont", situat in stanga primei pagini, in sectiunea "Contul Tau".

Apoi nu ramane decat sa iti alegi un nume de utilizator (care va fi afisat pe site) si sa introduci adresa ta de e-mail si parola dorita.

Felicitari! Acum faci parte din comunitatea TPU!
Cum imi pot modifica datele contului?

Pasul urmator este optional - iti poti edita profilul, completand campurile afisate si selectand o imagine din calculatorul tau. (Aceasta operatiune o poti face oricand doresti, find necesar sa te loghezi si sa dai click pe "Editeaza profil").

Daca doresti sa iti editezi datele de logare (adica sa modifici adresa de e-mail sau parola), acceseaza sectiunea "editeaza datele de logare". Dupa ce faci modificari in aceasta pagina, va trebui sa te loghezi din nou, cu datele de logare nou introduse.
Cum caut o intrebare pe TPU?
Pentru a gasi o intrebare pe site este suficient sa introduci cateva cuvinte cheie relevante in casuta din dreapta paginii numita "Cauta".

Daca nu gasesti ceea ce te intereseaza, poti cauta din nou, introducand alte cuvinte cheie.
Totodata, daca te intereseaza un domeniu anume, poti citi toate intrebarile din categoria relevanta. Lista categoriilor este disponibila atat in stanga fiecarei pagini, in chenarul bleu, cat si aici.

Daca nu gasesti ceea ce te intereseaza in postarile deja existente pe site, posteaza tu insuti intrebarea.
Cum pun o intrebare pe TPU?
Daca ai o intrebare de pus, o poti face accesand butonul verde din imagine printr-un click.

Acum formuleaza intrebarea, incadreaz-o intr-o categorie si apasa pe "trimite intrebarea". Voila!
Daca esti logat in contul tau, intrebarea va aparea pe site. Daca nu esti logat, ti se va cere sa te loghezi in contul tau sau sa optezi pentru postarea anonima. Daca nu ai cont pe TPU.ro, iti vei putea crea unul in doar cateva clipe, iar intrebarea va fi atribuita contului tau.
De ce nu pot pune mai mult de doua intrebari, una dupa alta?
Pe TPU.ro consideram ca problemele tuturor membrilor comunitatii noastre sunt importante si ca toti membrii trebuie sa aiba posibilitatea de a-si face intrebarea cunoscuta, pentru a putea primi raspunsuri. Astfel, pentru a permite ca pe prima pagina a portalului TPU.ro sa fie vizibile intrebarile cat mai multor utilizatori, niciunul dintre membri nu poate posta mai mult de doua intrebari intr-un interval de cinci ore.
Daca un utilizator doreste sa puna mai mult de doua intrebari pe TPU.ro, acesta poate reveni pe site dupa cinci ore.
Am postat o intrebare, dar nu a aparut pe site. Ce se intampla?
Daca intrebarea pe care tocmai ai trimis-o nu a aparut inca pe site, nu-ti face griji, aceasta va fi vizibila pe site in cateva momente, adica atunci cand pagina va fi reactualizata.
Intrebarile postate de utilizatorii noi si cele postate anonim vor fi temporar vizibile pe site numai autorilor lor si utilizatorilor logati. Cu alte cuvinte, anumite postari nu vor putea fi vizualizate de catre vizitatorii nelogati ai site-ului.
Acestea vor deveni vizibile pentru toata lumea dupa ce vor fi vizualizate de minimum 20 de utilizatori logati, fara a fi raportata de catre acestia.
Daca intrebarea cumuleaza minimum doua raportari, ea va fi respinsa de pe site si va ajunge in atentia administratorului site-ului.
Cum sterg o intrebare pe TPU?
Poti face acest lucru din contul tau de utilizator, sectiunea 'Intrebarile mele'. In fiecare zi poti sterge maxim 10 intrebari si vei primi un e-mail pentru confirmarea actiunii. Aceste limitari reprezinta masuri de securitate impotriva stergerilor accidentale sau accesului altor persoane in cont.

Intrebarile care nu au raspunsuri sunt sterse complet de pe site, in vreme ce intrebarile care au raspunsuri sunt anonimizate (nu mai sunt alocate respectivului utilizator), din motive de echitate (alti utilizatori TPU au depus efort sa raspunda).
Cum imi pot modifica o intrebare sau un raspuns?
Pentru a putea modica o intrebare sau un raspuns, trebuie sa ai deja 10 postate. Ele nu se mai pot edita dupa o zi pentru a mentine consistenta site-ului.
Cum imi pot asigura securitatea contului?
Recomandarea TPU este sa nu ai o parola foarte foarte usor de ghicit. Aceasta este modalitatea cea mai simpla de a sparge un cont. Celor care se afla in aceasta situatie li se atrage deja atentia in conturile lor si nu mai sunt lasati sa posteze pana nu si-o schimba.
Pot primi mesaje private?
In profilul utilizatorului (Editare profil – partea de jos a paginii) ai posibilitatea de a-i limita pe cei care iti pot trimite mesaje private, cu variantele: toti utilizatorii, doar prietenii de pe TPU sau nimeni.
Cum pot accepta prieteni?
In profilul utilizatorului (Editare profil – partea de jos a paginii) ai modalitatile in care poti accepta prieteni: automat (auto-add), manual sau ii poti refuza pe toti cei care doresc sa te adauge.
Cum raspund la o intrebare pe TPU?

Pentru a raspunde unei intrebari puse de un alt membru al TPU este suficient sa dai click pe butonul portocaliu "Raspunde!" din dreptul intrebarii respective. In cazul in care intrebarea respectiva inca nu a primit niciun raspuns, butonul va afisa textul "Raspunde primul!", pe fundal rosu.

Daca nu esti logat, ti se va cere sa te loghezi sau sa optezi pentru crearea unui cont pe TPU.ro, iar raspunsul tau va fi atribuit acelui cont. Dupa aceasta, formuleaza raspunsul si da click pe "Raspunde".
Am postat un raspuns, dar nu a aparut pe site. Ce se intampla?
Ca si in cazul intrebarilor, postarile care apartin utilizatorilor noi vor fi temporar vizibile pe site doar autorilor lor si utilizatorilor care sunt logati. Dupa ce vor fi vizualizate de minimum 20 de utilizatori logati fara a fi raportate, respectivele postari vor fi vizibile pentru toata lumea.
Cum votez un raspuns?
Pentru a vota un raspuns este suficient sa dai click pe una (sau mai multe) dintre casutele care corespund calificativului dorit, situate sub raspunsul respectiv, apoi click pe bifa din dreapta. Votul tau va fi inregistrat imediat, iar pe site va fi afisat intr-un interval de 15 minute. Nu iti poti vota propriile postari si nici nu poti vota acelasi raspuns de doua ori.
Cum sunt selectate raspunsurile castigatoare?
Dintre toate raspunsurile oferite pentru o intrebare, castigator este acel raspuns care se dovedeste a fi cel mai inteligent si cel mai de folos pentru persoana care a pus intrebarea respectiva, fie prin desemnare de catre aceasta persoana, fie prin desemnare in mod automat, in functie de numarul de voturi "folositor" si "inteligent" primite de la membrii comunitatii.
Procedura este urmatoarea: Dupa trei zile de la postarea unei intrebari pe TPU.ro, daca aceasta primeste cel putin doua raspunsuri, utilizatorul care a pus respectiva intrebare primeste o notificare prin e-mail, in care este invitat sa desemneze raspunsul pe care il considera cel mai bun. Utilizatorul are la dispozitie doua zile pentru a alege raspunsul castigator. Daca utilizatorul nu alege un raspuns castigator in termen de doua zile, desemnarea raspunsului castigator se realizeaza in mod automat. Astfel, raspunsul care a fost votat de cele mai multe ori ca "folositor" si "inteligent" va fi desemnat ca find castigator. In conditiile in care mai multe raspunsuri au fost votate de acelasi numar de ori ca "folositor" si "inteligent", primul postat dintre acestea este ales "castigator".
De ce sa aleg un raspuns castigator pentru intrebarea pusa de mine?
Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 10 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit :)
Ce presupune o raportare?
Atat intrebarile cat si raspunsurile pot fi raportate. Am creat aceasta functie pentru a limita postarile de pe site care sunt neconforme cu scopul lui si pentru a asigura un climat placut pentru toata lumea pe TPU.
Prin "intrebari neconforme" ne referim la:
intrebari triviale sau nu pot avea un raspuns obiectiv (Ex: "Cum ma simt astazi?"; "Vara sau Iarna?"; "Ce faceti?" etc)
intrebari care au continut obscen sau injurios (includem aici intrebarile prin care alti utilizatori sunt jigniti, persiflati, etc).
intrebari care contin informatii ce aduc atingere dreptului la viata privata a utilizatorilor TPU.ro sau a tertelor persoane
postari care nu sunt intrebari (de exemplu "uite o melodie faina!")
intrebari care instiga la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substante interzise, furt etc),
intrebari care nu sunt formulate tinand cont de regulile minimale ale gramaticii (includem aici scrierea de tipul "stiu", "esti", "bine", "multumesc"etc);
intrebari care nu corespund specificului site-ului sau sunt o forma de spam/ publicitate nesolicitata
intrebari prin intermediul carora anumiti utilizatori urmaresc sa isi rezolve temele pentru acasa (de pilda "vreau si eu un referat", "cum se rezolva exercitiul?" sau "comentati-mi si mie strofa asta...". Motivele pentru care nu acceptam astfel de postari le-am enuntat aici )
Prin "raspunsuri neconforme" ne referim la:
postari triviale sau care nu ofera informatie relevanta celui care intreaba (de exemplu, raspunsuri incomplete sau ca "nu stiu");
postari injurioase sau care au continut obscen;
postari care contin informatii ce aduc atingere dreptului la viata privata a utilizatorilor TPU.ro sau a tertelor persoane
postari care nu sunt formulate tinand cont de regulile minimale ale gramaticii (includem aici scrierea de tipul "stiu", "esti", "bine", "multumesc"etc);
postari care instiga la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substante interzise, furt etc);
postari care incalca drepturile de autor, oferind informatie preluata din alte surse, fara precizarea acestor surse;
Postari care constituie forme de spam sau promovare neautorizata si abuziva (includem aici si postarile de tipul ""dati-mi un vot aici");
etc

Postarile de aceasta natura vor fi respinse de noi, insa, daca membrii comunitatii TPU le vad inaintea noastra, ei le pot raporta pentru a ni le aduce la cunostinta. Mai multe raportari ale aceleiasi postari vor duce la respingerea automata a postarii respective.
In ce conditii raportarile pot duce la respingerea unei postari?
Daca postarea (intrebare sau raspuns) este in stadiul in care este vizibila numai pentru cei logati, este necesar ca un singur utilizator cu minimum 5.000* de puncte sa o raporteze si ea va fi respinsa. De asemenea, daca postarea este raportata de mai multi utilizatori ale caror punctaje cumulate insumeaza 5.000 de puncte, ea va fi respinsa.
Daca postarea este in stadiul in care este vizibila pentru toata lumea (atat utilizatori logati, cat si nelogati), este necesar ca cel putin doi utilizatori (care sa aiba fiecare minimum 5.000 de puncte) sa o raporteze pentru ca postarea sa fie respinsa de pe site. De asemenea, daca mai multi utilizatori care au punctaje cumulate de 10.000 de puncte raporteaza acea postare, ea va fi respinsa.

*cele 5000 de puncte sunt echivalentul a 100 de raspunsuri postate pe site.
Ce se intampla daca raportarile sunt injuste sau abuzive?
Toate postarile respinse in urma raportarilor sunt verificate de noi. Mai mult, noi vom re-aproba pe site tot ce a fost respins fara sa fie cazul si fiecare raportare abuziva va fi contorizata. Celor care insumeaza 10 raportari abuzive li se va revoca dreptul de a raporta.
Cine poate raporta un enunt?
Orice utilizator logat in contul sau poate raporta atat intrebari cat si raspunsuri. Totusi, dupa cum spuneam si mai sus, cei care abuzeaza de dreptul de a raporta il vor pierde.
Pot sa intreb sau sa raspund anonim?
Se pot posta doar intrebari anonime. Pentru a putea raspunde este necesar sa te loghezi sau sa iti creezi un cont nou.
De ce sa imi fac cont pe TPU?
In primul rand, a avea un cont pe TPU te califica drept membru autorizat al comunitatii Toti Pentru Unu. Asumandu-ti identitatea aceasta, poti comunica mai eficient cu ceilalti membri, le poti permite sa te cunoasca ceva mai bine. Totodata, daca esti activ pe site, vei putea acumula puncte.
Cum castig puncte pe TPU?
Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza - cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.
pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:
primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
al doilea - 40 de puncte;
al treilea - 30 de puncte;
al patrulea - 20 puncte;
al cincilea raspuns - 10 puncte.
Pentru a vedea care dintre intrebari nu au niciun raspuns/ au un raspuns/ au doua raspunsuri/ au trei raspunsuri, intra aici.
Cum pot contacta un utilizator Toti Pentru Unu in privat?
Trimite-i un mesaj!
Consideram ca membrii comunitatii TPU.ro trebuie sa poata conversa si in particular. De aceea, am creat un sistem de mesagerie interna prin care utilizatorii sa isi poata trimite mesaje private.

Cum functioneaza?
Pentru a trimite un mesaj unui utilizator trebuie sa accesezi pagina lui de profil.
In cadrul paginii de profil, in partea stanga, sub poza, se afla un buton "Trimite Mesaj", pe care trebuie sa faci click!
Apoi, tot ce mai ai de facut este sa precizezi subiectul mesajului si sa scrii mesajul, dupa care faci click pe "Trimite" si...gata!

Pentru a putea vizualiza toate mesajele pe care le-ai primit si/sau trimis, trebuie sa accesezi linkul http://www. TPU.ro/mesajele-mele (logat find).
In caz ca vrei sa stergi un mesaj pe care l-ai trimis sau primit, gasesti aceasta optiune sub fiecare mesaj, in partea stanga jos. Daca vrei sa stergi mai multe mesaje odata, poti opta pentru selectia multipla, printr-un click in casuta aferenta fiecarui mesaj, apasand apoi pe "Sterge mesajele selectate".
Cum altfel pot conversa cu alti utilizatori?
Ne dam seama ca, dincolo de a intreba si a raspunde pe teme punctuale, utilizatorii nostri simt si nevoia de a conversa, chiar si pe teme "light"si triviale, de a spune bancuri si a alunga plictiseala etc. In acest scop, am creat Shoutbox-ul, adica un spatiu destinat chatului, disponibil tuturor celor care au cont pe site-ul nostru. Orice intrebare prea "conversationala" pentru a fi postata pe site isi va gasi negresit locul pe chat.
Daca ai probleme in utilizarea chatului, scrie-ne si te lamurim!
La ce foloseste functia "Urmareste Intrebarea!"
Daca o intrebare pusa de altcineva ti se pare interesanta si vrei sa primesti notificari atunci cand sunt postate raspunsuri, ai la indemana functia "Urmareste Intrebarea" Cum faci asta?
Trebuie doar sa accesezi pagina intrebarii (click pe intrebare) si vei putea observa o lupa si textul "urmareste intrebarea", plasate sub casuta destinata unui raspuns nou.

Click pe lupa sau pe "urmareste intrebarea" si, cu conditia sa fii logat sau sa te loghezi ulterior, vei primi notificari in legatura cu intrebarea care te intereseaza.
La ce foloseste functia de "Adauga la favorite"?
De cand ai descoperit TPU.ro ai dat, probabil, peste o sumedenie de intrebari interesante sau care sa aiba raspunsuri pe care vrei sa le pastrezi intr-un sertaras, in caz ca ai vreodata nevoie de ele... Fie ca e vorba despre o informatie utila, fie ca e o reteta la care-ti lasa gura apa si abia astepti sa o incerci, poti crea o arhiva personala de intrebari si raspunsuri la care sa ai acces din contul tau de utilizator. Intrebarile si raspunsurile tale favorite!
Cum poti adauga intrebarea la favorite?
Pentru a adauga o intrebare in arhiva personala de intrebari favorite trebuie sa accesezi pagina intrebarii si sa faci click pe inimioara sau pe textul "adauga la favorite".

Unde gasesc toate intrebarile pe care le-am adaugat la favorite?
Daca nu esti logat, ti se va cere sa te loghezi, dupa care intrebarea va fi stocata in contul tau si o vei putea accesa oricand de aici: http://www. TPU.ro/site-users/favorite-questions/
Ce e TPU Wiki?
Cand am creat acest site, ceea ce am avut in vedere in primul rand a fost utilitatea lui pentru cei care il viziteaza. Pentru a plusa la capitolul utilitatii, am creat o sectiune de articole redactate pe o structura de tutorial: "Cum sa?"

Aceste articole sunt fie scrise de noi, fie preluate de la publicatii si site-uri importante, fie scrise chiar de utilizatorii nostri. Oricine poate contribui cu un articol atat timp cat indeplineste cateva criterii de bun simt. Click aici pentru a citi mai multe pe aceasta tema.
Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile, care acum se doresc a fi sterse.
In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.
Cat ma costa sa pun intrebari sau sa citesc raspunsuri pe TPU?
Navigarea pe site-ul Toti Pentru Unu este complet gratuita! Telul TPU este sa ofere utilizatorilor sai un spatiu unde sa se simta liberi sa discute despre chestiuni care ii preocupa si sa isi ofere sprijin reciproc, fara a pretinde recompense materiale pentru aceasta.
Ce este interzis pe TPU.ro?
In principiu, noi ne dorim ca TPU.ro sa fie o agora, un spatiu al exprimarii libere, unde toti membrii comunitatii noastre sa se poata simti in largul lor si unde sa poata interactiona nestingheriti. Cu toate acestea, trebuie sa ne amintim tot timpul ca libertatea noastra este limitata de libertatea celorlalti si ca, asemeni oricarui alt spatiu public, TPU.ro are cateva reguli de conduita pe care trebuie sa le respectam cu totii.
In linii mari, pretindem utilizatorilor nostri urmatoarele:
-respectul reciproc
-formularea clara a ideilor
-combaterea cu argumente a unei idei si nu desfintarea preopinentului prin intrebuintare de injurii.

Findca aceste aspecte nu sunt mereu intelese la fel de toata lumea, iata o expunere punctuala a ceea ce nu permitem noi pe TPU.ro:
la nivelul postarilor, se considera ca nepermis tot ce este pasibil de respingere:
- injuriile, limbajul obscen, agresiunea verbala si amenintarile de orice fel;
- manifestari ale intolerantei fata de orice etnie si fata de optiunile religioase, politice, sexuale etc. ale fiecaruia; instigarea la ura si intoleranta;
- spam/publicitate nesolicitata;
- rezolvarea de teme pentru acasa prin intermediul postarilor pe TPU;
- postarile triviale sau care nu corespund cu specificul site-ului;
- postarile care nu sunt formulate tinand cont de regulile minimale ale gramaticii;
- postarile care instiga la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substante interzise, furt etc)
- postarile care incalca drepturile de autor, oferind informatie preluata din alte surse, fara precizarea acestor surse.
Hartuirea utilizatorilor;
Abuzul de orice fel (abuzul de dreptul de a posta, abuzul de dreptul de a vota sau de orice alta functie de pe site);
Asumarea identitatii altor utilizatori;
Hacking.
Nickname-uri identice cu cele ale altor utilizatori si imagini identice in profil. Utilizatorii care nu respecta acest lucru vor fi avertizati in prealabil de catre Admin. In cazul in care nu vor renunta la nickname-ul copiat sau la imaginea copiata din profilul altor utilizatori, atunci respectivul cont va fi sters.
In cazul intrebarilor din sectiunea Cauze Nobile, TPU.ro isi rezerva dreptul de a sterge toate raspunsurile care nu respecta regulile minimei decente, care sunt in afara subiectului sau care ar putea leza imaginea respectivei cauze nobile.

Cine nu este de acord cu aceste reguli este liber sa ne comunice acest aspect si, daca situatia nu poate fi solutionata astfel incat toata lumea sa fie multumita, este liber sa isi incheie activitatea pe TPU.ro.
Ce sanctiuni se aplica celor care nu respecta regulile de mai sus?
In functie de gravitatea fiecarei situatii, pe TPU se aplica diferite sanctiuni:
eliminarea postarilor neconforme;
setarea contului de utilizator astfel incat respectivul sa nu poata posta nimic direct pe site si sa aiba constant nevoie de validarea postarilor (descriam mai sus cum decurge aceasta validare, vezi intrebarea:"m postat o intrebare, dar nu a aparut pe site. Ce se intampla?" si intrebarea "Am postat un raspuns, dar nu a aparut pe site. Ce se intampla?");
suspendarea contului pe o durata de 30 de zile (detalii mai jos);
revocarea dreptului de a raporta (vezi intrebarea "Ce se intampla daca raportarile sunt injuste sau abuzive?");
revocarea dreptului de a vota intrebari sau raspunsuri (se aplica acelor utilizatori care voteaza abuziv);
revocarea dreptului de a utiliza chat-ul;
stergerea contului;
in cazul comportamentelor care intra sub incidenta legii, ne rezervam dreptul de a depune plangere penala si de a sesiza organele abilitate.
Utilizatori suspendati
Membrii TPU care, in ciuda avertismentului dat de moderatorii TPU, continua sa foloseasca un limbaj injurios/ obscen, sau care prin activitatea lor pe site nu respecta regulile enuntate mai sus sau termenii si conditiile vor fi trecuti pe statutul "Suspendat"
Acesti membri nu se vor mai bucura de toate drepturile pe TPU.ro pentru o perioada determinata (o luna):
-vor putea posta maxim 5 raspunsuri pe zi, iar acestea vor fi moderate
-nu vor putea posta nici o intrebare pe perioada suspendarii
-raspunsurile lor vor fi marcate special in lista de raspunsuri
-profilele lor de utilizator vor fi marcate cu utilizator suspendat.

La expirarea perioadei de suspendare utilizatorii vor fi trecuti la cerere pe statutul "activ", cu exceptia acelor utilizatori care au continuat sa profereze injurii in raspunsurile lor pe perioada suspendarii.
Conturile utilizatorilor care vor continua sa foloseasca un limbaj injurios sau obscen dupa ce suspendarea a fost revocata vor fi eliminate
De asemenea, utilizatorii care, dupa revocarea suspendarii, incalca politica site-ului in orice fel vor fi eliminati de pe site
Pentru orice alte nelamuriri pe care le ai in privinta navigarii pe TPU, nu ezita sa ni le adresezi printr-un un email. De asemenea, te invit sa citeşti Termenii şi Conditiile pe care trebuie sa le respecti pentru o buna navigare pe acest site...mai are cineva nelamuriri?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu. Sper că şi cei nou veniţi nu vor mai avea. laughing

5 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Toată lumea ştie asta de la întrebări frecvente... te-ai chinuit degeaba să dai copy-paste

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ce-a fost asta? Ce-ai vrut sa demonstrezi? Eu nu am inteles logica ta (daca a fost)!

| CioCĂlătiCăăă a răspuns (pentru Elianna):

Am vrut, ca cei nou veniti sa poata afla de aici ce ii intereseaza despre TPU.ro,si da, a fost logica!

| Elianna a răspuns (pentru CioCĂlătiCăăă):

Si nu era mai simplu sa le spui sa citeasca "Intrebari frecvente"? Ca postul tau a disparut urgent din prim plan fiind inlocuit de alte intrebari si trecand in istoric.Si cine o sa-l maigaseasca sa-l citeasca? Crezi tu ca cei noi stiu sa caute la intrebarile tale ca sa se lamureasca? Ma indoiesc. Ai facut exces de zel.Asemenea postare lunga si nefolositoare nu am vazut pana acum pe TPU!

| Neimportant a răspuns (pentru CioCĂlătiCăăă):

Şi tu chiar crezi că s-ar chinui să citească tot romanu tău? Au întrebări frecvente, draga mea. Cu multe informaţii+ că pot s-o întrebe pe Cristina.

Janina
| Janina a răspuns:

Cred ca este cel mai lung post pus gen intrebare.
wow.
fireste nu am citit decat primele 2 randuri

| AlexandraAlexa12345 a răspuns:

SE vede ce bine stii sa scrii ...cica F.A.Q...laughing rolling on the floor Nu va mai chinuiti sa scrieti in engleza ca nici limba romana n-o stapaniti bine!