| ZambetulNebuniei a întrebat:

Salut, comunitate!
Am si eu nevoie de ajutor.
Doresc sa reinstalez windows-ul pe un Acer aspire 5738 si nu reusesc sa accestez meniul de bootare. (am apasat F2, F12, F8, Del)
Poate sunt eu pe langa sau nu vad evidentul, asa ca va rog sa-mi oferiti o mana de ajutor.

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Evidentul il vezi in BIOS, acolo alegi dupa ce sa booteze...

| ZambetulNebuniei explică (pentru K0sti):

Asta nu reusesc eu sa fac, sa accestez BIOS-ul.

| FaraNume1245 a răspuns:

Trebuie sa intri in BIOS intai, apasa F2 F8 F10. Gasesti tu. Dupa dai la Startup si de aici cred ca te descurci singur.

| ZambetulNebuniei explică (pentru FaraNume1245):

Am mentionat in intrebare ca am apasat si fara vreun rezultat. (aveam de ales fie sa rulez windows-ul normal, fie sa fie scanat pentru defectiuni-am intrat si aici, dar nimic util, nu pentru ce am eu nevoie)

| FaraNume1245 a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Pai, aia de la BIOS ar trebui sa iti apara cand il pornesti. Adica dupa poza aia de la placa de baza. Cum ai apasat pe unitate si apare prima chestie pe ecran, poti intra in BIOS. Ce vreau sa spun e ca intrarea in BIOS e prima chestie care iti apare.