| AlexDarius3 a întrebat:

Salut, cu ce aş putea curăţa un ecran de calculator fără să dăuneze calităţii ecranului. Nu are praf, are nişte pete urâte de murdărie şi de molie pe el.

5 răspunsuri:
| Miksha a răspuns:

Eu am niste servetele de ochelari luate de la Auchan (cam 5 lei pachetul de 20 de servetele) si le folosesc pe alea

| unvecin a răspuns:

Ia ceva de genul ăsta: https://www.emag.ro/......DZD8VDBBM/

Merită. Curăță fain, fără să zgârii ceva... și te ține multă vreme.
Am luat pentru laptop. Folosesc și la monitorul mare. E ca nou pe urmă. :)

| G510 a răspuns:

Exista servetele speciale pentru asa ceva. Cred ca se numesc servetele curatare generala... poti sa stergi cam toate tipurile de ecran cu ele...telefoane, tablete, monitor.De obicei gasesti cam peste tot asa servetele, mai ales in magazinele cu produse din Germania ^_^ succes.

| Raducons a răspuns:

Se poate curata cu solutie de geamuri.dar trebuie dat cu ceva fin pe ecran ca sa u curga in interior. Dupa ce cureti cu vata se absoarbe cu un servetel.

| AdelinaC a răspuns:

Eu folosesc servetele de ochelari