| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot curata inoxul de pete? Ma refer la petele alea urate de la stropii de apa.

9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Eu folosesc un produs de la Zeppter, dar atunci cand se termina si uit sa cumpar ma descurc foarte bine si cu Ciff

| fabiola a răspuns:

Exista in comert CIF petru suprafete inoxidabile iar dupa folosirea apei sterge cu o laveta absorbanta, stropii!

auran
| auran a răspuns:

Stergi stopii de apa ca sa nu se usuce
altfel, cu o laveta muiata in otet balsamic (in cazul in care nu sunt prea accentuate) se sterg cu putina insistenta

| Parintele a răspuns:

Nu lasi apa sa se usuce pe el. Il clatesti bine apoi il stergi cu un servetel sau cu un prosop de bucatarie curat.

| Barajag a răspuns:

Cumpara solutia de curatat inox CIF, E SUPER BUNA...

cami
| cami a răspuns:

Dupa ce ai spalat tacamul, sterge-l cu un prosop curat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am dat foc la niste hartii in chiuveta si e de inox. Evident s-a ars stie cineva cum pot scapa de acea pata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am ciff pentru suprafete de inox dar tot mai raman pete de la stropii de apa

| anelka a răspuns:

DACA E VORBA DE GHIUVETA NU AI CE SA AI FACI PENTRU CA E INOXUL PROST ATI SPUN DIN PROPIA EXPERIENTA