| dghjhfgk a întrebat:

Salut, cum aflu ce viteza maxima am la net?

4 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Uită-te la contract sau pe contract. Pe urmă fă un test de viteză. Trebuie să știi ce abonament la internet ai măcar atât.

| Frank51 a răspuns:

Speedtest.net

Un tester de viteza foarte bun.

De obicei viteza variaza, deci probabil nu o sa ai aceeasi viteza si acum, si peste 2 ore din cauza traficului. Cel mai bine faci un test de viteza dimineata, si ar trebui sa corespunda cu viteza din contract, dar daca ai de ex 28mb/s si in contract scrie 30 atunci e de vina traficul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Viteza maxima e cea din contract, ca nu o vei atinge niciodata e alta poveste