| Pietricel a întrebat:

Cum as putea lega 2 routere? Primul, ont zte f660rv1 de la rds(intra fibra in el) si al doilea, tp-link TL-WR841N(folosit pentru wifi pentru ca ontul nu e grozav)

Răspuns Câştigător
| bystefu a răspuns:

Simplu,tragi un cablu utp(de retea) din router-ul de la RdS din lan1 sau 2 (atentie lan 3 si 4 sunt adresate voip-ului si telefoniei fixe, deci nu iti va merge de acolo) apoi firul intra in WAN la tplink. Accesezi tplinklogin.net (user admin parola admin), si faci conexiunea PPPOE cu username si parola data de la ei.

2 răspunsuri:
| Pietricel explică (pentru bystefu):

Am vazut undeva ca pe ontul de la ei sa dezactivez dhcp si sa schimb adresele ip(192.168.1.1 in 192.168.1.1 si 192.168.2.1)

| bystefu a răspuns (pentru Pietricel):

N-are rost sa faci treaba asta, se face doar cand sunt router-e in cascada sau cand un switch or modem nu mai face fata.