| costinvlad490 a întrebat:

Cum fac o aplicație Android de vpn? As dori sa iau apkul la o aplicație și sa modific aspectul vizual, sa scot tot ce duce la copy right și sa păstrez doar ceea ce ma interesează. Și sa scot anumite chestii de blocaje etc. Este ușor, știti aplicații bune pentru asa ceva? Folosesc telefon honor 10.

9 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Ce legatura are cu vpn-ul?!?

iar ce spui tu ar fi lucky patcher, dar iti trebuie telefon root-at
sau acmarket, insa depinzi de ce aplicatii sunt modate de cei care se ocupa de asta, si ce mod-uri au facut la ele, insa spre deosebire de lucky patcher nu iti trebuie root, iar mod-urile merg SIGUR (luck patcher da kix in draci, si chiar strica aplicatia)

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru costinvlad490):

In afara de cateva patch-uri mai mult sau mai putin reusite,
modificarea unei aplicatii pe care o ai numai in apk e ULTIMA CRIMA
iti trebuie un dezansamblor, CARE ****NU**** PRODUCE COD CORECT, si apoi codul sa il bagi in Android Studio si acolo sa il modifici

AM INCERCAT CU O APLICATIE SUPER SIMPLA, si am facut rahatul praf, codul produs de dezansablor e mai mult ghicit, si NU am reusit sa il compilez chiar fara nici o modificare (asta era testul, reusesc sa il complilez si obtin aplicatia initiala, atunci codul e bun si il pot modifica)

insa iti doresc succes, e practic reverse engineering la aplicatia initiala, sunt mai multe dezansambloare, unele chiar numai direct pe anumite site-uri (ii bagi apk si iti raspunde cu cod de Android studio), eu am incercat vreo 3 diferite, toate au dat kix cu brio

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru costinvlad490):

Este PRACTIC cod binar, nu prea ai cum sa editezi

dar succes, si sa imi zici si mie daca reusesti, acum nu ma mai doare, dar atunci chiar m-am chinuit foarte serios cu aplicatia aia, si nu am reusit, asa ca sunt curios daca totusi s-ar fi putut si cumwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru costinvlad490):

Android Studio e mama lor de creat apk-uri!

| Wr3nch a răspuns:

laughing Si dupa ce vrei sa faci cu ea? Degeaba editezi interfata, ca pierzi si functionalitatea. Doar daca nu ai si unde sa tii servere pentru ea.

Răspuns utilizator avertizat