| goinadacian a întrebat:

Cum se numesc mouse-urile non USB.Adica acele mouse-uri care nu au cablu USB ci la capatul cablului au ceva rotund care il bagi in spatele unitatii(la pc).Am auzit ca s-ar putea wired doar ca pe pc garaje am gasit mouse wired interfata USB si sunt cam nelamurit.Dau funda pentru raspuns bun!

2 răspunsuri:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

PS/2! Sunt care le poţi adapta cu mufă din USB în PS/2. Dar cele USB sunt net mai convenabile şi în schimb nu e nevoie să reporneşti sistemul pentru a-l putea folosi. În schimb cele PS/2 nu sunt recunoscute în timpul funcţionării!