| KoJo07 a întrebat:

Daca raportezi pe Facebook o postare sau un comentariu, autorul respectivei postari sau comentari vede ca eu i-am report sau nu?

4 răspunsuri:
| NightLovell a răspuns:

Când se raportează ceva la Facebook, analizeaza respectivul element și îl vor șterge dacă nu respectă Standardele comunității Facebook. Numele și celelalte informații personale vor rămâne pe deplin confidențiale dacă se adreseaza persoanei răspunzătoare.

Deci nu va vedea

| usernamechange a răspuns:

Nu o sa ii apara

| PainTech a răspuns:

Nu.

| Aligator0108 a răspuns:

Nu.

Când raportezi postarea cuiva, ei nu vor vedea cine a făcut asta. Dacă Facebook-ul a luat măsuri cu privire la acea postare, autorii respectivei postări vor vedea doar din ce motiv a fost dată jos postarea. (de câte ori am folosit cuvântul "postare".)
Vor primi un mesaj care sună aproximativ cam așa:
"(.) această postare violează regulamentul... întrucât conține (limbaj agresiv, nuditate etc.)"
Normal, acel cineva își va da seama ca unul din prietenii săi au raportat acea postare sau o persoană oarecare (contează dacă au setările postărilor pe public sau just friends/friends of friends).