| anonim_4396 a întrebat:

Ce am de câștigat dacă dau report la o postare sau mai multe poștari, când lafel de simplu pot da block specimenului care le postează?

Răspuns Câştigător
| Morrígu a răspuns:

Oamenii care intră în depresie pentru că li s-au șters o întrebare/postare, merită să moară. N-ai de ce să îl ai pe conștiință, doar să te bucur că ai ajutat lumea să scape de încă un frustrat.

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Bafta!
Ce ai avea de castigat?
In primul rand este naspa sa dai block persoanelor necunoscute pentru asa ceva, pentru nimic. Tu nu mai vezi postarea, e adevarat dar dai report ca sa ii "protejezi" si pe altii ca sa nu vada postarea respectiva.
Prin aceste reporturi nu te gandesti doar la tine ci la binele intregii comunitati intrucat acele raspunsuri /intrebari sunt analizate si sterse.
Prin aceste report-uri faci din acest loc unul mai bun, nu doar pentru tine ci pentru toata lumea,
Bafta!

| KamaSutra a răspuns:

12.Ce presupune o raportare?
''Atat intrebarile cat si raspunsurile pot fi raportate. Am creat aceasta functie pentru a limita postarile de pe site care sunt neconforme cu scopul lui si pentru a asigura un climat placut pentru toata lumea pe TPU.
Chiar daca doar seniorii au dreptul de a raporta, si juniorii ne pot trimite pe contact@tpu.ro link-urile catre postarile care incalca regulamentul. Acestea vor fi respinse de noi, insa, daca membrii comunitatii TPU le vad inaintea noastra, ei le pot raporta pentru a ni le aduce la cunostinta. Mai multe raportari ale aceleiasi postari vor duce la respingerea automata a postarii respective.''
In principiu, nimic, dar le atentionezi pe Admine ca sunt useri care nu respecta regulamentul si faci din TPU o comunitate mai buna big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu se simte furiș os\jignit\trist dacă i se șterge întrebarea? dacă face o criză și intră în depresie ca i sa șters întrebarea, dupa care se sinucide și îl am pe conștiința?

| Morrígu a răspuns (pentru anonim_4396):

Oamenii care intră în depresie pentru că li s-au șters o întrebare/postare, merită să moară. N-ai de ce să îl ai pe conștiință, doar să te bucur că ai ajutat lumea să scape de încă un frustrat.