| Junseng a întrebat:

De ce cand deschid o aplicatie de tip.exe sau ceva de genul imi cere ceva de genu aprobare de la "user account control" svchost.com? Cum rezolv asta pentru ca imi afecteaza PC-ul?

5 răspunsuri:
| M7Seven a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=yc22xHp_YKs
Poate te ajuta link-ul asta. In cazul in care nu se potriveste mai sut cateva la recomandate. Daca tot nu merge intra in setari, fii sigur ca esti pe un user de administrator ( in cazul in care ai mai mule conturi la pc), sau in cel mai rau caz ai prins un virus sau ai o aplicatie care iti blocheaza instalarea. Poti sa intri la setarile de securitate sa verifici sa ai toate permisiunile. Daca nu rezolvi cu cele de mai sus reinstaleaza windows

| Junseng explică (pentru M7Seven):

Am reinstalat windowsul si nu merge, am mai patit asta si am reinstalat windowsul pana a mers.Dar chestia asta nu o pateste imediat dupa instalarea windowsului, dupa ce umblu putin pe el. Exemplu fiind ca Chrome-ul merge vreo ora si dupa imi cere aprobarea de svchost de fiecare data cand il deschid.

| Junseng explică (pentru M7Seven):

Plus ca PC-ul functioneaza defectuos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica calculatorul de virusi cu malwarebytes, si daca te deranjeaza user account control poti sa il dezactivezi din control panel/action center/change user account control

| M7Seven a răspuns (pentru Junseng):

E posibil sa ai un virus, incearca o devirusare online sau cu un antivirius, daca nu vin ofertele de craciun poate trebuie sa te orientezi spre altul sau sa il duci la un service