| Eminemforever a întrebat:

De ce pc-ul imi citeste ramii de fiecare data cand il aprind?

7 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Adica? pai cand il pornesti automat foloseste ram cum adica ii citeste explica.

| DeyCj a răspuns:

Ca să se asigure că exista în slot și sunt în stare bună.De asemenea asta se întâmplă cu tot hardware-ul calculatorului, și poartă numele de P.O.S.T, secvență inițializată de BIOS în timpul secvenței de boot, proces ce este absolut normal și există la orice sistem de calcul din lume, fie el desktop, potabil sau server.Succes

| Eminemforever explică:

Adica aprind pc-ul...si de fiecare data imi citeste ramii si trebuie sa dai F1

| Eminemforever explică (pentru EneCristian):

Adica.aprind pc-ul..si incepes sa citesca ramiii, dupa care trebuie sa dau F1..inainte nu facea asa

| EneCristian a răspuns (pentru Eminemforever):

Bios din bios mai bine chemi pe un specialist decat sa rezolvi singur.( cel mai probabil rami au fost scosi de la pini.

| Eminemforever explică (pentru EneCristian):

De la bios este problema?

| EneCristian a răspuns (pentru Eminemforever):

Nu pot sti eu clar fara sa vad mai bine chemi un specialist amice.