| LishARTnam a întrebat:

Hey!
De fiecare data cand aprind laptop-ul imi da bluescreen.Il aprind, imi apare ca se incarca windows-ul si imi da bluescreen, sunt nevoit sa il sting.Ce pot face ca sa nu imi dea bluescreen?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Te duci la service!

| dannyel86 a răspuns:

Bluescreen afiseaza si un cod de eroare, care iti poate indica daca este o problema software, de driver, sau hardware (componente). Noteaza codul de eroare (text si cifre) si pune-l pe TPU, pentru ca lumea sa afle despre problema exacta cu care te confrunti.

| d3javw a răspuns:

Am avut ceva asemanator cand avea windows xp, bluescreen si restart intr-una, aveam virusi, am reinstalat windowshappy

| LDCCristi a răspuns:

Ori o piesa e pe duca ori sunt erori din Windows. Reinstaleaza Windows-ul si vezi ce zice.

| T0ZY a răspuns:

BSoD (Blue screen of death) apare atunci cand :
1) in timp ce instalezi ceva il inchizi fortat (stergi ce ai instalat)
2) virus
3) problema cu memoria RAM
4) problema cu driverele
Fa backup la datele importante pe un cd/stick (vezi sa nu fie virusate) si repune Windowsu'.