| AndreiM77 a întrebat:

De curând am cumpărat o sticlă temperată pentru Nokia Lumia 520, problemă este următoarea: din cauza ca sticla acoperă senzorul de proximitate, în momentul când apelez pe cineva/răspund unui apel ecranul se închide pentru că detectează sticla, și astfel nu pot închide un apel, să comut pe difuzor, să pun în așteptare convorbire, etc. Știe cineva cum aș putea rezolva această problemă?

1 răspuns:
| modjolica a răspuns:

Cumperi alta si-l rogi pe cel de acolo sa o monteze si apoi probezi cu un apel, sa vezi daca se intampla la fel, daca da, ii arati si va trebui sa faca el in asa fel incat sa mearga, ca doar l-ai platit.Normal nu ar trebui sa se intample asta, pentru ca sticla sta lipita de ecran si e transparenta