| escfreak a întrebat:

Cei care au LG OPTIMUS L3, am si eu o intrebare,unde este situat senzorul de proximitate? Am celebra problema cand sun pe cineva,ecranul este negru,nu pot inchide apel nu pot face nimic, din cauza ca am folie si acel senzor este activat de folie. Cei care stiti un reply va rog...

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Senzorul e in spatele siglei de pe fata, sub speaker.
Dar mai bine iei o aplicatie de pe google play si iti opresti ce senzori nu folosesti, mai faci si economie la baterie cu ocazia asta. Incearca My Android Sensors.

| escfreak explică (pentru antimulte):

Antimulte - mare caracter esti! iti multumesc mult!

1 răspuns: