| Adrian_Adi_1999_7W19 a întrebat:

Am intampinat astazi o problema la senzorul de proximitate al telefonului.
Am observat ca in timpul apelului senzorul nu imi mai stinge ecranul. In schimb, senzorul este pornit(se vede o luminita rosie langa difuzor in timpul apelului).
In setari am diferite functii care tin de acest senzor insa nici una nu functioneaza.
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| M7Seven a răspuns:

Daca ai verificat setarile este clar ca s-a defectat.Incearca sa resetezi telefonul, asa ajunge la setarile din fabrica, poate s-a blocat ceva. Daca nici asa nu functioneaza mergi cu el la garantie sau daca nu mai ai garantie un service este cea mai buna rezolvare

| SüßesHäschen a răspuns:

Un reset din fabrica ar ajuta.

| Cybe3r a răspuns:

Salut,depinde ce brand e telefonul. Cam de fiecare data trebuie reset la sistemul de operare.