| danielleinad01 a întrebat:

De curand am reziliat contractul cu UPC pentru ca vreau sa ma mut la RDS. La mine in casa, din scara blocului, intra un cablu coaxial care e "distribuit" prin splitere la televizoare si modemul de la calculator. Eu facut contractul la televiziune si internet 1000mbps Fiberlink (fibra optica). Intrebarea mea este, cand o sa vina cei de la RDS sa-mi instaleze fibra optica, o sa scoata afara cablurile coaxiale din casa sau raman acolo si o sa lucreze doar la panoul din scara de bloc?

1 răspuns:
| ElSueno a răspuns:

Din câte știu trebuie să vină să-ți tragă cabluri noi. A vrut să vină UPC-ul la noi în bloc să tragă cabluri dar n-au fost vecinii r*tați de acord.