| AlexAttac a întrebat:

Salut TPU,
Vineri, 11.04. 2014, am semnat contract cu cei de la RCS&RDS pentru internet FiberLink 100 (Fibra optica) si televiziune analogica.
Cam in cat timp vor veni instalatorii sa imi instaleze tv-ul si netul?
Va dura mult, sau vin repede?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

ASta e cel mai rau la rds. Serviciile sunt bune, dar pana cand isi misca fundul cu instalarea dureaza mult si bine. Trebuie sa mergi la cel mai apropiat punct rds de locatia ta si sa ii bati la cap sa vina.

| Digital112 a răspuns:

Pai cand ai facut contracul de obicei te intreaba ei cand sa vina la tine.(in 2 zile)

| ribe a răspuns:

Cei de la RDS vin cam in 2 ani, sunt cam incapabili cei de acolo, buna alegere.

| TaviONE a răspuns:

Trebuie sa vina in maxim 7 zile dar perioada maxima de instalare poate creste in functie de cat de ocupati sunt instalatorii cu alte lucrari de dezvoltare sau depinde cate instalarii trebuie sa faca inainte sa vina la tine. In cazul in care va dura mai mult ceea ce nu cred atunci sunt mai multe chestii de luat in calcul si anume: Ori nu au echipamente sau se prelucreaza cererea la sediu fiind foarte multe cereri similare!