| AlexDorinel a întrebat:

Salut,de curand imi doresc si eu o noua tastatura si un mouse, in total costa vreo 300 lei, parintii mei imi cumpara lucruri de care n am nevoie si nu simt dorinta si pierd banii pe astea expre ca sa aiba motiv sa nu mi ia ce vreau eu(adica ca au cheltuit multi bani. pe cacaturi).Ma refer strict la lucrurile care mi le cumpara mie.Parintii mei=Javre ordinare.

8 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Banuesc ca familia ta are un buget limitat! 300 lei e o suma considerabila!
Daca cunosti cati bani intra la voi in casa, cat costa intretinerea casei, cat se da pe mancare, haine, scoala ta...iti vei da seama ca prioritatile sunt altele.
Apoi lucru care tine de placerile tale trebuie meritat, iar cu altitudinea care o ai tu fata de parinti, acet lucru e greu sa fie infatuit
Datoria ta este sa vii cu rezultate bune de la scoala, sa iti respecti parintii, sa ajuti la treburile gospodaresti, si poate parintii tai se vor gandi si la necesitatile tale!

| darrio2007 a răspuns:

Nu sunt javre, băi copil nedezvoltat. Daca nu iti cumpara ce vrei tu, nu inseamna ca nu vor. Poate ca nu au bani. Nu stii cate sacrificii pot face parintii pentru copiii lor. Dar pe voi va doare in dos. Doar vreti si atat. Generatie de cacao!

| 2EXA a răspuns:

Parintii tai iti cumpara ce considera ei ca iti este util.Tu la 12 ani nu esti in masura sa iti dai cu parerea despre ce e util in viata si ce nu.O tastatura noua nu iti este intocmai utila si nici un mouse.
Ei nu au habar de tehnologie si de dorintele noastre " Vreau tastatura razer cu lumini de-alea", "vreau mouse de la steel series ca am vazut eu pe net ca ii smecher ".Ei nu au de unde sa stie asfel de lucruri daca nu i le explici.
De altfel nu cred ca iti este cu adevarat necesara o tastatura si un mouse nou in asemenea pret.Toate sunt (aproape) la fel crede-ma.

| Uvox a răspuns:

Părinții tai=fraieri!
Pt ca daca ar avea un dram de minte nu s-ar mai ocupă deloc de tine si te-ar scoate la produs ca sa aiba bani de bere. Păduche ce esti!

| Uvox a răspuns:

Ca sa fie mai clar ce esti...

în 13 August | AlexDorinel explică (pentru BlackFire2E455845):
Ei nici nu stiu ca le stric pe ascuns si nici nu cred ca banuie asa ceva

| Cristiana_Acojocaritei_1993 a răspuns:

Vai vai. In c'è Hal sa ajuns. Ai intrebat daca ei vor sa iti cumperi aceste lucruri le care tu tile doresti? Daca da, inseamna ca ai un raspuns din partea lor. Daca nu ai intrebat, inseamna ca esti un copil nesimtit care isi bate Joc de parintii lui. Daca ai intrebat si ti-am spus ca sunt prea scumpe, cred ca este cazul sa te gandesti serios la ce inseamna sa muncesti pentru banii tai. Nu cred ca exista in lumea asta parinti, care cumpara copilului lucruri inutile, doar ca sa nu ii cumperi c'è isi doreste. Nu stiu daca mai inteles, dar cred ca ar fi cazul sa ai o discutie cu parintii tai. E inutil sa iti cumperi lucruri de care tu iti basti Joc...

| PunParchetDorel12 a răspuns:

Vand golf 4

Răspuns utilizator avertizat