| AnOnImUl321123 a întrebat:

Am 3 intrebari pentru voi si va rog sa raspundeti cat mai repede si sa dati raspunsuri bune.

1. Cat ar costa un calculator nou? Ma refer la monitor, tastatura, mouse si unitate.

2. Cat costa o tableta bunicica?

3. Ce as putea munci pentru a face bani? Am 15 ani. Dati-mi exemple de lucruri pe care le-as putea face. Multumesc.

Ofer FUNDA.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. depinde cat de performat il vrei... ceva rezonabil cam 2000-2500

2. undeva la 800 ron daca vrei una cat de cat buna

3. la 15 ani e greu, altceva decat sa ajuti pe la rude una alta nu imi vine in cap

| Sn4k3 a răspuns:

Un pc bun costa vreo 15 mil. poate 18 mil., cu monitor care costa 3-4-5 mil. sau si 7 da depinde cat de mare vrei si cu tastatura si mouse te ajunge pana in 22-23 mil. si tableta vreo 5 mil. maxim merita sa dai pe una da eu iti zic sa nu iti iei. Si la a treia intrebare : Nu poti face tu banii aia pentru pc sau tableta la 15 ani. Trebuie sa strangi bani, sa mai ceri parintilor si gata. Deci pc 22 mil. cam asa.

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Uite aici un calculator foarte bun, iar pretul este accesibil http://bit.ly/1l5z0GL (link generat de conversion marketing)
Si o tableta foarte buna pentru pretul ei
http://bit.ly/1szzMBV (link generat de conversion marketing)

| Vlad2013 a răspuns:

Un calculator rezonabil de tip desktop ajunge undeva la 20-25 de milioane, bani cu care ti-ai putea lua un laptop, insa mai slab ca performanta.
O tableta buna poti gasi si la 3, 5 milioane -precum eboda revo r70
Iti poti face cont pe un site gen freelancer.com si iti poti gasi ceva de lucru acolo. Daca stii web-design sau chiar programare te-ai scos insa sunt si alt fel de job-uri, cum ar fi scrierea de 1000 de coment-arii pe 500 de site-uri..Bafta