| davidusca1234 a întrebat:

De curand mi-am pus windows 10. Acum vreau sa imi pun din nou windows 7 pentru ca se misca cam greu. Problema e ca nu stiu cum sa bootez de pe CD, si nici sa intru in bios nu stiu. Cum pot sa bootez de le Cd. Mentionez ca am un laptop HP pavilion g6.

1 răspuns:
| CAGRappin a răspuns:

Daca ai CD cu windows 7 pe el fa asa: aprinde laptopul>deschide dvd writer-ul si pune CD-ul acolo>cand se porneste laptop-ul iti scrie acolo ce butoane poti sa apesi ca sa intri in: BIOS/safe mode etc nu stiu la tine ce e dar s-ar putea sa fie F11(asa e la mine) apasa de multe ori si daca nu merge uita-te atent unde scrie boot mode sau bios, incerca sa intri in bios si dai acolo la boot mode(ar trebui sa fie si acolo) si selecteaza cd-ul(daca ai 2 sau mai multe optiuni incerca una din ele si daca nu merge restarteaza) De aici sper ca stii sa dai "next next finish" la instalare! Spor la treaba!