| Intel a întrebat:

SALL! Am o problema cu pc-ul daca ma puteti ajuta cu o informatie utila? Nu-mi mai functioneaza tastatura in menu de boot! De exemplu daca vreau sa bootez de pe un cd, un windows nu merge! Dar daca vreau sa intru in bios, si apas (del) inainte de boot merge! In bios sa umblu mege, dar daca vreau sa instalez un windwos de pe cd, tastatura nu mege sub nici-o forma! nici enter, f8 etc! Ce ar trebui sa fac? Reset BIOS? CUM? MENTIONEZ CA MI-AM SCHIMBAT PLACA DE BAZA! -FUNDA SERIOS!

1 răspuns:
| teodor10 a răspuns:

Pai intri in bios si schimbi ordinea butarii.Pentru a putea buta cd-ul cu windows trebuie sa ai cd-romul primul. Daca il ai deja, pune altceva, restarteaza pc-ul si pune iar cd-romul.(asta din meniul boot in bios)