| meth123 a întrebat:

Salut, doresc sa achizitionez o placa ram de 4 gb 1600mhz. Am 4 sloturi pe placa de baza (poate sa tina pana in 32gb ram ), actual am o placa tot de 4 gb 1600 mhz de la hynix. Pot sa cumpar o placa de 8 gb ddr3 1600 mhz pentru un alt slot? Vreau sa stiu daca imi va rula in 12 gb ram si vor fi compatibile sau daca trebuie sa cumpar tot una de 4 gb ram. Si va rog sa-mi lasati un exemplu de placa compatibila cu ce am zis, placa mea de baza este "B85m-g"

2 răspunsuri:
| meth123 explică:

Am uitat sa mentionez ca placa de memorie pe care o detin se numeste psd34g160081

| Adrian926a a răspuns:

O sa mearga