| Psycho777 a întrebat:

Daca pe placa de baza am 2 sloturi ddr3 si maxim 32gb, pot pune pe un slot 2gb si pe celalalt 4 gb?

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Da, fireste

| alexblack00 a răspuns:

Poti pune si de 8 GB doar pe un slot si pe celalalt 8 si tot iti va merge

| Sfatuitorul_6560 a răspuns:

Cel mai bine este sa pui 4 si 4 gb sau 8 si 8 gb, pentru ca se completeaza si functioneaza mai bine si mai rapizi decat 4 si 8, pentru ca este o diferenta de MHZ de la gb la altul, dar poti folosi si diferite desigur cum ai zis tu de 2 si 4 pe altul!