| SerjManiack a întrebat:

Doresc sa cumpar un router wireless pentru casa, maxim pana in 400 lei. Am RDS. D-Link Gigabit EXO DIR-882 sau TP-LINK Gigabit AC1750? Sau dati-mi voi alte exemple. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

D-Link 100%. Are rata de transfer WiFi mai mare si doua porturi USB

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce abonament ai? Cit de mare e casa?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ca sa nu mai astept pana raspunzi tu, uite din scurt doua sugestii sub 200 RON - nu are sens sa dai mai mult decat daca ai ceva cerinte super-speciale.

1. https://www.pcgarage.ro/routere-wireless/d-link/gigabit-dir-842-dual-band/
2. https://www.pcgarage.ro/......dual-band/

| SerjManiack explică:

Am abonamentul de 500. Doar atat se poate in zona mea.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SerjManiack):

A, ok, ramin atunci la recomandarile de mai sus. Presupun ca nu ai o vila cit Casa Poporului. Daca vrei server media si alte de-astea, iti iei frumos un NAS, nu te complici cu router cu USB. Am router cu USB si mai mult te complici cu prosteala aia. L-am resoftat cu OpenWRT, merge totul parfum acum (e un TP-Link WR-1043N, apropos).

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru SerjManiack):

Nu conteaza! Poate fi oricand posibil mai mult. Multumesc pentru apreciere!