Întrebare recomandată | DanielDanny a întrebat:

E vreo metoda sa repar conflictul dintre un mouse si o tastatura wireless?
Mousul merge perfect pana cand bag adaptor pentru tastatura si atunci mouse-ul incepe sa aiba lag, se opreste brusc, tremura cursorul pe ecran, doar cateodata merge corect...
Am incercat toate porturile USB si unu in spate si unul in fata ca sa fie distanta intre ele dar nu merge!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste ambele conectate prin cablu.

| LPCTSTR a răspuns:

Ma indoiesc ca poti rezolva ceva, mie-mi suna a interferenta pe aceeasi frecventa.
Daca poti sa returnezi produsele, mai bine ia-ti cu cablu, sau pastreaza unul si ia-l pe celalalt cu cablu.
Cum presupun ca nu ai nicio treaba cu electronica si dispozitivele astea, nu ai cum sa ajustezi un dispozitiv ca sa-i schimbi frecventa, deci ramai la recomandarea de mai sus.

| DanielDanny explică (pentru LPCTSTR):

Le am cu electricele si cu reparatul, dar nu mă pricep la astea cu circuite mărunte sau cu programarea lor...
Oricum am găsit o soluție ciudată, tastatura a venit si cu un mouse la pachet dar nu îmi place sa îl folosesc, solutia a fost sa il tin si pe cel care nu îl folosesc pornit! Cumva asta a rezolvat conflictul dintre ele!

| amcv6969 a răspuns:

Nu pune-i intr-un dulap din beciul de langa spatele blocului la 2 strazi distanta de statia nucleara de langa asediul antena 3 cand se da viorel si vulpita la tv

| GlodoreanuCristinel a răspuns:

Nu poti sa reglezi frecventa incat ambele sa mearga de parca ar avea cablu, iti sugerez sa returnezi un produs, de preferabil tastatura, si sa ti-l iei cu cablu