| Adrian_Doaga_2001 a întrebat:

Salut,este o posibilitate de a conecta laptopul la un monitor/televizor as vrea sa ma joc la birou pentru ca imi este mult mai ok, ideea este ca ecranul la laptop fiind micut ma cam dernjeaza, este o posibilitate sa imi conectz laptopul la un monitor/televizor? dDu funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toate raspunsurile sunt gresite din start. Sunt laptopuri care n-au iesire suplimentara. Apoi, daca au iesire, ce tip de iesire este? Deci trebuie denumirea si modelul laptopului si denumirea si modelul TV-ului pentru a vedea ce mufa are si el. Apoi ne dam seama ce cablu si daca trebuie cu adaptor sau nu.

6 răspunsuri:
| Andrewkk a răspuns:

Da, iti trebuie o mufa HDMI

| Frank51 a răspuns:

Desigur. Cel mai uzual se folosește hdmi, trebuie să verifici la ambele dispozitive care sunt porturile disponibile, apoi cumperi un cablu care se potrivește și cam atât.

| Superior a răspuns:

Da.
Poti folosi un cablu HDMI. De regula majoritatea laptopurilor au port HDMI, precum si majoritatea televizoarelor mai noi de 2010 si toate monitoarele cu tehnologie LCD/LED. Daca nu are asa ceva, dar sunt alte mijloace, te duci cu VGA, DP, SCART si adaptoare, foarte complicat. Dar nu cred sa fie cazul :)
https://www.pcgarage.ro/......m-negru-1/
https://altex.ro/......HDMI56576/
Sunt multe lungimi, culori, iti alegi care-ti place :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ce iesire are, daca are una albastra cu gauri si in forma de V si cu 2 suruburi atunci e vga, daca e dreptunghi cu 8 patrate inauntru si o linie sau un plus in dreapta atunci ala e dvi, daca este o gaura si la fel cu laturile in forma de V curbate putin ala este hdmi, se poate conecta si prin usb C dar este mai greu. USB C este de forma oval.

| Sara202 a răspuns:

Cablu HDMI

| RealKing01 a răspuns:

Poti sa conectezi laptop-ul la televizor prin cablu hdmi, poti sa cumperi de pe eMAG sau altex Succes!