| AndreiEmanuel7733 a întrebat:

Eu am un Huawei P9 Lite 2017.
Mi-am fost root-at telefonul si dupa cv timp i-am dat unroot... si cred ca din greseala am sters tot din telefon.
Acum cand deschid telefonul imi apare Logoul de la Huawei. dupa aia de la Bootloader si dupa imi continua cu logoul de la Huawei.
Si cand ar trebui sa imi apara ecranul ..adc sa imi bag codul pin... imi apare negru. DAR imi apar butoanele virtuale... astea < [] =
Ma poti AJUTA?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta face cam orice producător...stai calm că nu îți ia mai mult de un minut sa bagi un custom recovery.

8 răspunsuri:
| IMihaitza a răspuns:

Sigur că te pot ajuta ști ce ai făcut tu ai făcut un soft brick adică ai stricat softul și nu mai poți face nimic deocamdată, ce trebuie sa faci este sa i faci stock Rom adică să reinstalezi softul. va trebui să îl duci la un service autorizat

| AndreiEmanuel7733 explică (pentru IMihaitza):

Si...nu pot sa il fac acasa? cu Odin..cu alt prog?

| AndreiEmanuel7733 explică (pentru IMihaitza):

Si nu pot sa il fac acasa? cu Odin sau alt ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiEmanuel7733):

Ba da..ai bootloader, ai ADB...succes.
Cauta pe XDA.

| AndreiEmanuel7733 explică (pentru anonim_4396):

Nu ai un link ..cv ca sa ma ajute?
Adc cum sa folosesc BootL si ADB.

| IMihaitza a răspuns (pentru IMihaitza):

Odin este disponibil doar la Samsung nu și la alte telefoane. Poți să îl faci dar că ți-am zis riști să îl strici. Scrie pe net așa,, stick rom Huawei p9lite 2017 '' și intră pe xda developare acolo vei găsi cum se face

| IMihaitza a răspuns (pentru anonim_4396):

Cei de la Huawei au modificat interfața Android cu emul (emotion ul) și este total diferit pe Huawei nu ai meniu recovery (ai dar cel customizat de Huawei ) as putea zice că operațiune de stock rom e că la iPhone foarte complicată și dacă nu te pricepi mai bine dulce la un specialist

| IMihaitza a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate sa bage pe el twrp si de abia atunci va putea sa de falsh lanstoc rom