| EmyFetcu a întrebat:

Am descarcat din greșeală un software. Mi-a dat eșuarea și acum de fiecare data când deschid telefonul (adică îl repornesc) îmi apare un link care ma trimite către situl Huawei (specific ca telefonul este un Huawei P9 Lite 2017). M-ai inima apar și niște informații care ma trimite în recovery mod de acolo ma roagă sa ma conectez la o rețea de wifi, ma conectez și scanează ceva vreme după îmi dă eroare. Am înțeles ca trebuie sa îmi resoftez telefon. Am nevoie de ajutor vă rog mult?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cauta sa intrii in browserul de internet de pe telefon (adica chrome); si din setarile browserului cauti sa stergi instoricul de navigare, cookies si tot ce se poate sterge.
Dupa aceea este bine ca sa repornesti telefonul. Daca tot iti face probleme, atunci il resetezi si-l faci ca din fabrica (dar sa fie incarcat, sa stii username-ul si parola de la contul de gmail pentru ca sa nu iti pierzi datele din el; iar pozele este bine sa le salvezi in pc sau scoti cardul din telefon).

| EmyFetcu explică (pentru anonimg):

Am incercat si tot imi apare
oricum multumesc mult...
daca ai sti cum pot sa il resoftez ar fi minunat./?

| anonimg a răspuns (pentru EmyFetcu):

Nu stiu cum se resofteaza. Mergi la un service cunoscut. Dacă apare o eroare in timpul resoftarii, acasă n-ai ce să mai faci la aparat; la service este altceva si ai garanție la lucrarea făcută.